Montáž & Dodanie

Satelitov

satmontspol

CELÉ SLOVENSKO

O Nás

Sme profesionálna firma s vyše 20 ročnými skúsenosťami, ktorá vykonáva montáže satelitnej a anténnej techniky a následné rozvody v bytových a rodinných domov. Disponujeme veľmi kvalitným materiálno – technickým vybavením, montáže prevádzame na “ kľúč “ .

 

Služby

Montáž satelitnej a anténnej techniky

Rekonštrukcie
starých televíznych
a satelitných rozvodov

Návrhy televíznych (digitálnych) rozvodov. Hotely, panelové domy, firmy – po dohode možná aj realizácia

 

Zapojenie domáceho kina a audio/video príslušenstva

Elektroinštalačné a iné drobné práce

Digitálne vysielanie
a montáž DVB-T,
DVB-S a DVB-C

HDTV

High Definition television

Tento televízny formát s vysokým rozlíšením vypracovalo Japonsko a to ešte začiatkom roku 1980.

High definition television do súčasnej podoby vypracovala Grand Alliance zaoberajúca sa televíziou budúcnosti, ktorá združuje také spoločnosti ako sú General Instrument, Zenith, Samrnoff Labs (RCA), Massachusetts Institute of Technology (MIT), AT&T Labs či Philips. V štandarde HDTV je zadefinovaných 6 formátov rozlíšenia, pričom pri satelitnom digitálnom vysielaní sa možno najčastejšie stretnúť s nasledujúcimi 3-mi formátmi.
Príjem HDTV vysielania nie je možný za pomoci bežne dostupných digitálnych prijímačov, k príjmu sa vyžadujú tzv. HD prijímače. Kým obraz klasického televízneho vysielania, ale aj digitálnych služieb UPC Direct alebo Magio pozostáva z 576 riadkov, vo vysokom rozlíšení ich je 720 a pri top variante Full HD až 1 080.

Televízia s vysokým rozlíšením HDTV je nový vysielací televízny štandard, ktorý divákovi prináša okrem vysokého rozlíšenia obrazové informácie v širokouhlom formáte (16:9) a tiež kvalitný viackanálový zvuk. Rozlíšenie 1920×1080 obrazových bodov, nazývame Full HD, plná kvalita. Tiež sa môžeme stretnúť s 3/4 kvalitou HD označovanou ako HD Ready s rozlíšením 1280×720 bodov tvoriacich obraz (rozlíšenie súčasnej televíznej normy PAL je 720×576 pixelov, v tomto rozlíšení pracuje väčšina satelitných prijímačov).

Galéria

Pavol Gočár

profesionál (DVB-T,DVB-S)

 gocar@satmontspol.sk   palogocar@gmail.com

0905 600 671

0905 617 810

Satmontspol s.r.o. |  © 2019 Satmontspol | Obchodné podmienky